1069314_554964834568060_698450021_n

Ritualas tai veiksmu rinkinys turintis paslėptą simbolinę prasmę. Ratas ar apskritimas neturi nei pradžios nei pabaigos yra išbaigtas ir tobulai simetriškas – tai visatos, mikro ir makro kosmoso simbolis. Magiškas ratas – atlieka apsauginę funkciją. Jis atskiria tą kas yra viduje, nuo to, kas yra išorėje.

Performansas ‚Ritualinis ratas‘ yra autoriaus manifestas prieš valstybėje vykstančius politinius ir socialinius procesus. Tai judėsiu ir simboliais (šamanas, apskritimas, apsauginis ratas) perteikiamas pasirodymas, kaip reakcija į Vilniaus miesto savivaldybės atstovų pasipriešinimą Vilniuje vyksiančioms LGBT bendruomenės narių eisenai ‚Baltic Pride 2013‘. Tai bandymas apsaugoti biurokratinį aparatą nuo blogos įtakos, piktų kėslų ir neigiamos energijos.

„Yra ir paprastesnis būdas. Tiesiog ratą reikia ne brėžti išorėje, o įsivaizduoti savyje. Iš pradžių įsivaizduokite jį kaip neapsakomai mažą taškelį savo trečios akies ar širdies čakros srityje. Tuomet leiskite jam didėti ir išsiplėsti į burbulą aplink jus. Tokiu būdu jūs tarytum sukuriate švarų vakuumą, kuriame galite dirbti.“ – praktinemagija.lt

http://vimeo.com/70219020

Perfromance by Denisas Kolomyckis

DOP – Vika Petrikaitė

COSTUMEDESIGN – Ugnė Martinaitytė