Kinas fashionistoms: mados filmai, kuriuos privalai pamatyti

Mados ikona Coco Chanel yra pasakiusi: “Mada yra ne tik tai, kas egzistuoja suknelėse. Mada yra danguje, gatvėje, mūsų idėjose, gyvenimo būde, nutikimuose.”

Visi esame mados dalis ir jos priežastis. Štai trumpas sąrašėlis mados dokumentikų, kurias verta pamatyti ir pasisemti įkvėpimo iš asmenybių, gyvenančių mada. Motyvuojančios istorijos sukausto dėmesį nuo pat pradžios ir leidžia pagyventi tame greitai besikeičiančiame spalvotame pasaulyje. Jeigu nori savo gyvenimą sieti su mada, šie filmai yra tai, nuo ko privalai pradėti!

Diana Vreeland: The Eye Has To Travel (2011)

Dokumentinis filmas apie įtakingiausią dvidešimto amžiaus moterį. Labai artimas ir jautrus stiprios moters portretas. Tai pirmoji mados redaktorė pasaulyje, dirbusi mados žurnale „Harpers Bazzar“, o vėliau – garsiausiame mados leidinyje „Vogue“. Diana Vreeland kūrė kitokį požiūrį į madą, mados ikonas, pavertė žvaigždėmis daugybę šiandieninių garsenybių.

Bill Cuningham New York (2010)

Dokumentinis filmas apie New York’o mados fotografą-veteraną. Įspūdingas atsidavimas savo aistrai ir optimizmas verčia gėrėtis šia asmenybe. Jo pažįstamų ir draugų ratas taip pat keliantis susižavėjimą. Kaip viename interviu pasakė “Vogue” redaktorė Anna Wintour: “Mes visi puošiamės dėl Bill’o.”

The September Issue (2009)

Dokumentis filmas apie mados žurnalo “Vogue” svarbiausią metų leidinį-rugsėjo numerį. Filmas atskleidžia redaktorės Anna Wintour asmenybę, darbo redakcijoje ypatumus. Tai įtemptas video dienoraštis ruošiant atskleidžiantis tikrąją mados leidinių virtuvę.

Mcqueen and I (2011)

Dokumentinis filmas apie garsų britų dizainerį Alexander Mcqueen. Tragiška istorija apie talentingą jauną kūrėją, emocinius jo išgyvenimus ir įspūdingus pristatymus, kurie prisimenami ir po netikėtos jo mirties.

The Secret World of Haute Couture (2007)

Tai dokumentinis filmas supažindinantis ne tik su aukščiausios kokybės rankų darbo drabužiais, bet ir su klientų klubu, kurio narėms kuriamos gražiausios ir prabangiausios suknelės. Mados pasaulis pro rakto skylutę!

Tom Ford OWN Visionaires (2011)

Reta proga iš arti pamatyti dizainerio Tom Ford gyvenimo būdą ir išgirsti jį kalbantį itin atvirai. Optimistiškos nuotaikos ir įdomių įžvalgų pilna dokumentika prikausto dėmesį. Iškalbaus dizainerio istorija įkvepia, leidžia prisiminti jog svajonės pildosi.

Valentino: The Last Emperor (2008)

Dokumentinis filmas apie dizainerį ir mados namų “Valentino” įkūrėją Valentino Garavani kviečia iš arti pažvelgti į jo asmeninį gyvenimą ir kūrybą. Juostoje atsiskleidžia reikliojo Valentino charakteris ir jo išgyvenimai paliekant mados namus 2007 metais.

http://www.panele.lt/straipsniai/mada/kinas-fashionistoms-mados-filmai-kuriuos-privalai-pamatyti.d?id=62213279#ixzz2dqBd3mYG