JULIA JANUS SS2018 KOLEKCIJA SOLIARIS

 


„Julia Janus“ misija – kurti progresyvų stilių be dydžio ir amžiaus ribų, lydėti žmones į naujų horizontų savyje atradimą, į savęs pažinimą, į savo ribų peržengimą.  Tad2018 m. pavasario – vasaros ,,Julia Janus” kolekcija yraatsakas į  klausimus, kurių svarba itin sustiprėjo technologijų, nuolatinio išsiblaškymo ir bėgimo nuo savęs amžiuje.

Daugeliui nūdienos žmonių, tarp kurių – turbūt ir šios žinutės skaitytojas, nesvetimas išsikvėpimo, tuštumos ar pasiklydimo jausmas, kurio priežastys ne visada lengvai apčiuopiamos. Apie tai kalba ir 1972 m. Andrejaus Tarkovskio fantastinis filmas ,,Soliaris”, pasakojantis mokslininkų iš Žemės, tyrinėjančių paslaptingą planetą Soliarį gaubiantį vandenyną, istoriją. Neatsitiktinai gamtos elementas – vandenynas – pasufleruoja žmogui tikrąją jo užduotį ir labiausiai jaudinančią kelionę.

Į šią kelionę puikiai gali palydėti mada. Kiekviena nauja ,,Julia Janus” kolekcija primena meilės sau svarbą – tik nuo jos gali prasidėti tolimesnė kelionė savęs pažinimo link. Šios kolekcijos šūkiu tapo frazė ,,Mums nereikia kitų pasaulių, mumstereikia veidrodžio”, atsikartojanti kolekcijos raštuose ir siuvinėjimuose. Tai galėtų būti ir gyvenimo XXI amžiuje moto, atvedantis žmogų į prasmingą kelią. Tiršto, putojančio ir gaivalingo vandens, primenančio beribį vandenyną, atvaizdai – tarsi natūralus gamtos veidrodis, nuraminantis žmogų ir padedantis jam jaustis harmonijoje su gamta. Šiuos atvaizdus papildo tamsūs, įspūdingi medžio tošies bei vešlios augmenijos fragmentai, kuriuos Julija paverčia savo audinių marginimais.


Moteriškoje kolekcijoje iš karto pastebimi laisvi, tekantys siluetai, augalų motyvai, pastelinės vandens spalvos, pabrėžiama, jog elegancija gali ir turi būti patogi. Drabužiai negali užgožti asmenybės, tačiau turi padėti save išreikšti. Akcentuojamas laisvės ir lengvumo pojūtis, kurį sukurti padeda plastiški, natūralūs ar šiuolaikiški audiniai – linas, šilkas, viskozė, medvilnė yra apjungiami viename drabužyje. Kaip ir gamtoje, kur vanduo, augmenija ir akmenys turi daugybę atspalvių, tad ypatingo dėmesio vertas yra medžio lapo gijų raštas. ,,Julia Janus” drabužio pagrindinis bruožas – buvimas arti gamtos, jaukumo jausmas neaukojant identiteto, charizmos.

Vyriškoje kolekcijoje vyrauja pastelinės žemės spalvos, daugiau geometrinių formų. Šiuolaikinis vyras – miesto klajoklis, kuriam reikalinga beveik uniforminė, tačiau patogi ir neįpareigojanti apranga. Laisvumo pojūtį suteikia nedidelė asimetrija, dirbtinės raukšlės. Kita svarbi kolekcijos dalis – futurizmo įkvėpti siluetai, simbolizuojantys žmogaus progresą ir atspindintys A. Tarkosvskio kosmonautų – mokslininkų, tiriančių Soliarį, uniformos nuotaiką.

Kaip ir visuomet, kolekciją papildo aksesuarai – apyrankės iš odos su jose inkrustuotais metalais ar ,,užšaldytais” pušies spygliais, ir avalynė – minimalistiniai mokasinai arba basutės, kurie padeda užbaigti ,,Julia Janus” kuriamą alternatyvų, progresyvų šiuolaikinio miesto kultūros atstovo įvaizdį.