Savitas pristato naują kolekciją: esame priversti reaguoti į klimato kaitos padarinius

  Šiandien klimato kaita vienas iš labiausiai linksniuojamų reiškinių viešojoje erdvėje bei didžiausia globali problema sprendžiama visame pasaulyje. Nors randasi politikų ir toliau neigiančių klimato kaitą, tačiau pasaulinės mados industrijos atstovai jau ne pirmą sezoną jaučia klimato kaitos padarinius bei yra priversti reaguoti į pasikeitusias klimato sąlygas. Ne išimtis ir Lietuvos mados prekės ženklai.

 

Savitas atskleidžia kokių priemonių teko imtis, kad išliktų aktualūs rinkoje ir naudingi savo klientui. Visų pirma atšilę orai ir išnykusios šaltos žiemos, paskatino prekės ženklą keisti žaliavas ir gaminių sudėtis. Jaukiais mezginiais žymus prekės ženklas pastebėjo, kad šilti ir stori siūlai nebe tokie aktualūs kaip ankščiau, tad teko juos keisti.

 

„Atnaujinta sudėtis išsiskiria tuo, kad kolekcijai naudojami siūlai yra vis mišresnės sudėties ir tai suteikia komforto esant temperatūrų svyravimui. Pavyzdžiui, linas, medvilnė, šilkas, truputis kašmyro ir labai nedaug dirbtinio pluošto. Šie mišiniai yra žymiai patogesni jautrią odą turintiems klientams ir gerina savijautą. Dėvint tokius gaminius – žmogus neprakaituoja, prie temperatūrų skirtumo jaučiasi taip pat patogiai.” – mintimis dalinosi Janina Sanikovienė.

Naujoji kolekcija pasižymi ne tik universalumu, laikui nepavaldžiu dizainu, bet ir ėjimu koja kojon su globaliomis mados tendencijomis. Platėjančios rankovės, tiulio detalės, permatomi pynimai – elementai suteikiantys gaivumo klasikiniams siluetams. Kaip visada pavasario-vasaros sezono kolekcijoje daug lino suknelių bei lino derinių su mezginiu. Ši kombinacija jau ne vieną sezoną mėgstama Lietuvos moterų.

Ne pirmus metus su Savitu dirbanti dizainerė Ugnė Martinaitytė kolekcijoje akcentuoja apgalvotus siluetus skirtingų sudėjimų moterims: ovalo, varpelio, prigludę, trapecijos bei kitų formų. Dominuoja subtilūs žemės tonai, vasariški spalvų deriniai ir gamtos motyvai, visa kas padeda atskleisti moteriškumą, eleganciją ir patogumą.

„Labai svarbu, kad drabužis išliktų aktualus ilgą laiką, todėl mes labai daug dėmesio skiriame kokybei. Mums labai svarbu, kad  kad drabužis net nuolatos nešiojamas tarnautų keletą metų ir derėtų prie naujų kolekcijų. Tai skatina pirkti mažiau, bet nešioti ilgiau.“ – pasakoja J.Sanikovienė.

Šiandien Savitas Stilius dalinasi savo darbo rezultatu ir kviečia susipažinti su naujausios pavasario-vasaros kolekcijos galerija.

 

Dizainerė: Ugnė Martinaitytė

Fotografas: Paulius Zaborskis

Modelis: Veronika Brazinskytė

Grimas: Alina Vaitkevičiūtė